Lokalni zajem in optimizacija podatkov
Zajem podatkov iz strojev je predpogoj za digitalizacijo. Ko so podatki enkrat zajeti so možnosti za njihovo nadaljnjo uporabo neomejene.
Za manjša proizvodnja podjetja in "enostavne" strojne parke
Za srednja/velika proizvodna podjetja in "kompleksne" strojne parke
Za manjša proizvodnja podjetja z manjšim številom strojev in običajnimi PLC protokoli (Mitsubishi, Siemens, Allen Bradley, Beckhoff,...; CC-Link, Profinet, EtherNet/IP, EtherCAT,...) je stroškovno najbolj ugodna rešitev uporaba modema Ewon Flexy z vgrajenim OPC strežnikom. Z vgrajenimi gonilniki za vse najbolj znane proizvajalce PLC krmilnikov ter razširitvenimi karticami je mogoč lokalni zajem podatkov tudi iz zelo starih PLC krmilnikov/strojev.
Za srednja in velika proizvodna podjetja ter za proizvodnje s stroji s specifičnimi komunikacijskimi protokoli je potrebno uporabiti OPC strežnik. OPC strežnik deluje kot knjižnica gonilnikov za različne industrijske naprave (pogoni, senzorji, PLC krmilniki, CNC stroji, stroji za brizganje plastike, tehtnice, senzorji za pretok fluidov & merjenje navora,...). OPC Server skrbi za zajem podatkov in centralizacijo podatkovnih tokov iz strojev.
Karakteristike OPC funkcij modema Ewon Flexy:
Od Mitsubishi Electrica, Siemensa, Omrona in Schneiderja, do Beckhoffa.
Vgrajeni gonilniki omogočajo zajem TAGov iz registrov PLC krmilnikov različnih proizvajalcev, kar omogoča hitro integracijo opreme. Dodatno programiranje in kode niso potrebne. Povezljivost za Mitsubishi Electric, Siemens, Omron, Allen Bradley, Schneider, Hitachi, ABB, Vipa, ODVA, Modbus, Weintek, Beckhoff, B&R, Crouzet in druge znamke. Ewon Flexy se s pomočjo vgrajenih gonilnikov povezuje neposredno v register PLC krmilnika.
Za srednje in velike proizvodnje je upravičen vložek v OPC Server (KEPServerEX), ki omogoča zajem in centralizacijo podatkov ter pregled nad podatkovnimi tokovi.
Vzpostavljanje lokalnega zajema podatkov z OPC Serverjem po korakih.
Korak 01
Pred začetkom zajemanja podatkov je potrebno napraviti popis strojnega parka ter oceniti pripravljenost strojev na povezovanje. Osnovni žični protokol za zajemanje podatkov iz strojev je Ethernet.
Korak 02
Stroje se ožiči in poveže na računalnik ali strojno strežniško enoto, kjer bo deloval OPC Server. OPC Server vsebuje številne gonilnike, ki omogočajo branje in zajemanje podatkov iz specifičnih proizvodnih naprav (pogoni, CNC, PLC, tehtnice, merilci,...).
Korak 03
Podatki so centralizirani na OPC strežniku in pripravljeni za nadaljnji odjem. Podatke lahko pošiljamo naprej na razne (IIoT) aplikacije, v MES/ERP sisteme, v baze podatkov, v aplikacije vizualizacije in ostale aplikacije.
Karakteristike OPC strežnika KEPServerEX:
Bi želeli preizkusiti testno verzijo platforme KEPServerEX? Kliknite tukaj.
Iščete rešitev za digitalizacijo vaših strojev, linij ali proizvodnih obratov?
Obiščite digitalizacija.rbt-technologies.si.